IPL EXILITE ošetrenie (pigmentácia)

neinvazívne ošetrenie
15-30 min.
25-140 €
prístrojové ošetrenie
Objednať sa

Pigmentové škvrny sa objavujú na koži, keď je narušený mechanizmus pigmentácie a pri zvýšenej produkcii melanínu. Niekedy sa na istom mieste pokožky pigment nahromadí a vytvorí farebné škvrny rôznej veľkosti a tvaru – pigmentové névy. Na pleti sa môžu vyskytovať od narodenia, prípadne mohli vzniknúť pôsobením slnka, hormonálnymi zmenami, metabolickými reakciami, či bežným procesom starnutia. Pri liečbe intenzívnym pulzným svetlom prechádza svetelný lúč bez poškodenia povrchových vrstiev do hĺbky pokožky, kde sa absorbuje v kožnom pigmente. Následne vzniknuté teplo vyvolá prestavbu a novotvorbu kolagénu. Po ošetrení sú pigmentové škvrny výrazne redukované. Pleť pôsobí sviežejším mladistvejším dojmom a je bez neželaných pigmentových škvŕn.

Ošetrenie trvá v závislosti od rozsahu ošetrovaného miesta 15 až 30 minút. Odporúčame 3 až 5 ošetrení s odstupom 2 až 3 týždňov. Počet ošetrení a doba medzi jednotlivými ošetreniami je vždy individuálna a nedá sa presne určiť. Závisí to od každého klienta individuálne.

Pigmentové škvrny sa objavujú na koži, keď je narušený mechanizmus pigmentácie a pri zvýšenej produkcii melanínu. Niekedy sa na istom mieste pokožky pigment nahromadí a vytvorí farebné škvrny rôznej veľkosti a tvaru – pigmentové névy. Na pleti sa môžu vyskytovať od narodenia, prípadne mohli vzniknúť pôsobením slnka, hormonálnymi zmenami, metabolickými reakciami, či bežným procesom starnutia. 

Ošetrenie je vhodné pre každú pleť bez ohľadu na jej typ, alebo pohlavie. Odporúča sa pri výskyte pigmentových név spôsobenú slnkom, hormonálnymi zmenami, metabolickými reakciami či bežným procesom starnutia. 

Špecificky filtrovaná svetelná energia je absorbovaná melanínom nachádzajúcim sa v pigmentových škvrnách. Energia toto farbivo zohrieva, spôsobuje svetelnú reakciu, a následný rozpad pigmentových škvŕn. Rozpadajúce sa farbivo je vstrebané autoimunitnými mechanizmami organizmu alebo odlúčené. 

Po ošetrení sú pigmentové škvrny výrazne redukované. Pleť pôsobí sviežejším mladistvejším dojmom a je bez neželaných pigmentových škvŕn.
 

Ošetrenie začína konzultáciou pred ošetrením. Na ošetrované miesto je nanesený chladivý gél, oči sú počas celého úkonu chránené tmavými okuliarmi. Na dané miesto sa priloží filter optického vlnovodu, následne sa aplikuje širokospektrálne pulzné svetlo.

Pleť môže byť po ošetrení mierne začervenaná. Na ošetrované miesta odporúčame použiť chladivé krémy obsahujúce panthenol. Po pár dňoch môžete pozorovať stmavnutie ošetrovaného miesta a vytvorenie chrastičky v mieste pigmentácie. Pokožku odporúčame chrániť krémom s dostatočne vysokým ochranným faktorom. Odstránenie pigmentácie by malo byť trvalé, k obnove však môže dojsť napr. v dôsledku hormonálnych zmien. Zákrok je neinvazívny a minimálne bolestivý, impulzy môžu byť vnímané ako jemné štípanie. Po ošetrení je možné sa ihneď zaradiť späť do bežného života.
 

Ošetrenie trvá v závislosti od rozsahu ošetrovaného miesta 15 až 30 minút. Odporúčame 3 až 5 ošetrení s odstupom 2 až 3 týždňov. Počet ošetrení a doba medzi jednotlivými ošetreniami je vždy individuálna a nedá sa presne určiť. Závisí to od každého klienta individuálne.

Pokožka dlhodobo vystavená slnečnému žiareniu, pacienti s diagnostikovanou epilepsiou, cukrovka, horúčkovité ochorenia, onkologické ochorenia, gravidita, dojčenie, systémové ochorenia v akútnej fáze, zápalové ochorenia, otvorené rany, herpes, lieková forma liečby akné, poruchy zrážania krvi, užívanie imunosupresívnych liekov.

Možné kontraindikácie s nami prosím konzultujte pred objednaním zákroku.

Cenník variant procedúry

Celá tvár
60 €

Krk
50 €

Dekolt
60 €

Celá tvár+krk
100 €

Celá tvár+krk+dekolt
140 €

Líca obojstranne
40 €

Čelo
35 €

Horná pera
25 €

VYTVORENIE REZERVÁCIE

* Čas rezervácie bude stanovený po vzájomnej dohode
Informácie o spracúvaní osobných údajov
2021 © freetech.digital